Практична робота № 5
Тема: Моя уявна
подорож історичними місцями України.
Мета: навчити учнів описувати історичні пам’ятки минулого на
основі фото- та відеоматеріалів; розвивати вміння складати розповідь про
пам’ятку на основі плану, показувати місцезнаходження історичних місць на карті,
формувати хронологічну та просторову компетентності; виховувати почуття любові
до рідного краю, держави. виховувати інтерес учнів до вивчення історії України.
Форма уроку: практичне заняття.
Навчально-методичне забезпечення. 1. Підручник. 2. Ілюстративний матеріал:
фотографії та інші зображення історико-культурних пам’яток України, де учні
побували під час подорожей з батьками або про які прочитали у журналах, газетах
та іншій літературі. 3. Дидактичні набори: плани характеристики
історико-культурної пам’ятки; таблиці для проведення само- або
взаємооцінювання.4. Карта України.
Випереджувальне завдання: Підготувати добірки зображень храмів, фортець, замків,
палаців, парків, садів та інших історико-культурних пам’яток України та коротку
розповідь про одну з пам’яток на власний вибір.
Хід уроку:
I.
Організаційний момент.
Учитель перевіряє підготовку
робочих місць учнів і готовність класу до уроку, об’єднує учнів у групи.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Сьогодні ми з вами на практиці спробуємо здійснити уявну
подорож історичними місцями України, згадавши
вивчене на попередніх уроках.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Перегляд
та обговорення презентації «Сім чудес України».
-
о.
Хортиця;
-
Софія
Київська;
-
Софіївка;
-
Хотинська
фортеця;
-
Херсонес
Таврійський;
-
Києво-Печерська
лавра;
-
Кам’янець-Подільський
заповідник «Кам’янець».
2. Робота з
картою.
Завдання: на карті України
позначте місцезнаходження історичних пам’яток.
3. Виступи
учнів .
Учитель: Наша уявна подорож продовжується. Далі
екскурсоводами будуть учні класу, а слухачі будуть уважно слухати та дадуть
відповіді на запитання: що вас вразило у розповіді найбільше? Чому? Чи хотіли б
ви відвідати цю історичну пам’ятку?
Опишіть архітектурну споруду за планом:
1.Назва.
2.Рік та місце заснування.
3.Особливості (вигляд, склад, призначення).
4.Історичне значення. Ваше ставлення.
Після обговорення учні групи презентують споруди по черзі
з використанням ілюстрацій та презентації на екрані, показують на карті України
міста, де розташовані ці споруди, складають маршрут подорожі.
ІV. Підсумок уроку.
От і завершилася наша уявна подорож історичними місцями
України. Впевнена, що ви добре засвоїли матеріал і маєте уявлення про
найвизначніші історичні місця України.
Вправа «Продовжити речення» (учні по черзі висловлюють
власну думку).
Найпрекраснішими спорудами України є…, тому що… .
Найвідомішими вулицями в нашій країні є…, тому що… .
Найгарнішими парками нашої держави є…, тому що… .
Найбільше мені сподобалась така споруда…, така вулиця…,
такий парк... .
V. Виставлення оцінок.
Робота з таблицями оцінювання. Сомо- або
взаємооцінювання.
VІ. Інструктаж з виконання домашнього
завдання.
Написати
невеликий твір «Історичне місце в Україні,яке я би хотів відвідати».
Немає коментарів:
Дописати коментар